Logo
Po-Pá: 8:00-19:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Prohlídky prostor (OTP)
  3. Triangulační korelace

Triangulační korelace RF spektra

Od konce 20. století je svět doslova protkán množstvím radiových signálů, které přenáší informace na dálku. Ať už jde o TV či rozhlasové stanice, vysílačky, mobilní sítě, WiFi, Bluetooth, radiové dálkové ovladače, různá bezdrátová pojítka atd... V takovém prostředí je stále obtížnější odhalit případný jeden signál (často slabý, digitální), který může pocházet z radiového odposlechu, skryté WiFi kamery, bezdrátového keyloggeru apod...

A právě triangulační korelace RF spektra patří v této oblasti k nejspolehlivějším metodám detekce. Průkazně jsou detekovány všechny prostředky, které využívají k přenosu informace radiových vln. Může jít o bezdrátový přenos zvuku - radiové štěnice, obrazu - bezdrátové kamery nebo obecně o jakýkoliv bezdrátový datový přenos.

FSH-3 Triangulační korelace RF spektra

Princip

Metoda je založena na fyzikálních zákonitostech šíření elektromagnetických vln v reálném prostředí, resp. jejich útlumu rostoucím s kvadrátem vzdálenosti. Pomocí spektrálního analyzátoru a vyhodnocovacího software je detailně porovnáváno (korelováno) radiové pozadí v kontrolovaném prostoru s radiovým pozadím na místě vzdáleném stovky metrů. Signály, jejichž úroveň je řádově shodná uvnitř i vně kontrolovaných prostor, mají s velkou pravděpodobností původ mimo tyto kontrolované prostory. Lze je proto (většinou) považovat za bezpečné. Naproti tomu signály, jejichž intenzita je řádově rozdílná uvnitř a vně kontrolovaných prostor, mají s velkou pravděpodobností původ právě v kontrolovaných prostorách a jsou tedy potenciálně nebezpečné. Takové signály jsou následně analyzovány a je zjišťován jejich zdroj.
Síla metody spočívá zejména v online selekci podezřelých signálů v podmínkách dnes všudypřítomného radiového pozadí. Dalším neméně důležitým aspektem metody je schopnost detekce složitě odhalitelných digitálních, šifrovaných či maskovaných signálů.

 

Triangulační korelace RF spektra

Triangulační korelace RF spektra je nedílnou součástí kompletní prohlídky proti odposlechu (OTP).

Mám zájem o prohlídku prostor

Pošlete nám vyplněný formulář s popisem Vašeho problému. Navrhneme Vám optimální variantu prohlídky a doporučíme vhodná protiopatření konkrétně pro Vaši situaci s cenovou kalkulací.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz